Aktualności

Dziękujemy za pomoc w organizacji MŚ / Thank you for your help in organizing the World Champs

Dziękujemy za pomoc w organizacji MŚ

Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW serdecznie dziękuje wszystkim sędziom, wolontariuszom i osobom zaangażowanym w organizację jubileuszowych 60. Mistrzostw Świata Seniorów w Wędkarstwie Spławikowym, które odbyły się w dniach 14-15 września 2013 r. nad Kanałem Żerańskim w Warszawie.

Organizacja Mistrzostw została wysoko oceniona zarówno przez przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Sportu Wędkarskiego FIPsed, jak i zawodników oraz trenerów uczestniczących w tych prestiżowych na arenie międzynarodowej zawodach wędkarskich.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu za pomoc i życzymy wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW

Thank you for your help in organizing the World Champs

Mazovia Regional Board of Polish Angling Association would like to thank all judges, volunteers and those involved in the organization of the 60th anniversary Coarse Angling World Championship For Nations 2013, which took place on 14-15 September 2013 Canal Żerański in Warsaw.

Organization Championship was highly praised by both the representatives of the International Federation of Sport Fishing FIPsed, as well as players and coaches participating in this prestigious international fishing competition.

Once again, we thank you for your support and wish you every success in life and work!

Mazovia Regional Board of Polish Angling Association