Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Ceremonia otwarcia 60. Mistrzostw Świata Seniorów w Wędkarstwie Spławikowym 2013 - VIDEO

Aktualności | 2013-09-12 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

60. Mistrzostwa Świata w wędkarstwie spławikowym otwarte

Po przedpołudniowym zapoznaniu się z łowiskami na Kanale Żerańskim uczestnicy 60. Mistrzostw Świata w wędkarstwie spławikowym spotkali się 12 września na terenie Białołęckiego Centrum Kultury i Sportu by uczestniczyć w uroczystym otwarciu sportowej rywalizacji. Licznie przybyłych gości oraz 36 drużyn uczestniczących w Mistrzostwach Świata przywitał kol. Zbigniew Bedyński, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i prezes Okręgu Mazowieckiego PZW.

 

- Polski Związek Wędkarski z wielką satysfakcją powitał inicjatywę CIPS i FIPSed.  O powierzeniu Polsce organizacji jubileuszowych Mistrzostw Świata, odbierając to zadanie jako wyraz uznania dla naszego Związku za zdobycie na ubiegłych Mistrzostwach Świata w Czechach tytułu mistrzowskiego. Tu w Warszawie będziemy bronić tego zaszczytnego tytułu, a jednocześnie zrobimy wszystko, by nasi rywale i nasi goście czuli się w Polsce oraz w stolicy naszego kraju jak najlepiej – powiedział Z. Bedyński.

 

Na uroczystość przybyli posłowie Tomasz Kamiński, przewodniczący Parlamentarnego Klubu ds. Wędkarstwa, Piotr Chmielowski, sekretarz stanu, wiceminister MRiRW Kazimierz Plocke, prezes FIPSed. prof. Ugo Klaudio Mateoli oraz Barbara Durante, sekretarz generalny FIPSed., prezes ZG PZW kol. Eugeniusz Grabowski, przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych województwa mazowieckiego, Warszawy oraz dzielnicy Białołęka, a także RZGW, Policji, PSR, członkowie Komitetu Organizacyjnego oraz strażnicy i sędziowie.

 

- Staraliśmy się, aby 60. Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Spławikowym były dobra areną do sportowej rywalizacji oraz promocji wędkarstwa. Teraz o wspólnym sukcesie zdecyduje wysiłek zawodników, trenerów i działaczy włożony w uzyskanie, jak najlepszego wyniku – stwierdził na zakończenie swego wystąpienia kol. Z. Bedyński.

 

Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał prezes U. Mateoli, witając wszystkie ekipy, a wśród nich po długiej przerwie reprezentację USA. 

 

Drużyny narodowe przedstawił w trakcie uroczystego przemarszu prowadzący ceremonię red. Andrzej Krusiewicz, a wszyscy jej uczestnicy mieli okazję podziwiać i oklaskiwać wspaniały występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wyszkowa po batutą Franciszka Józefa Bieganowskiego.

 

Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy ZG PZW

 

 


 

W dniu 12 września o godzinie 17 odbyła się ceremonia otwarcia 60 Mistrzostw Świata Seniorów w Wędkarstwie Spławikowym 2013 w Białołęckim Ośrodku Kultury ul. Vincenta van Gogha 1.

 

 

 

 

 

 

 

W piątek 13/9 w godz. 10.00 – 14.00 odbędzie się obowiązkowy oficjalny trening.

 

Grzegorz Kidawski

Komisja ds. mediów i promocji wędkarstwa ZG PZW

 

ZAPRASZAMY NA OFICJALNĄ STRONĘ MISTRZOSTW


WWW.WCN2013.PZW.PL

Poleć znajomemu

Zdjęcia